Zatrucie powietrza to niewidzialny morderca, który jest przyczyną przedwczesnej śmierci 7 milionów osób rocznie na świecie. Cząsteczki smogu są na tyle małe, że przenikają przez mechanizmy obronne naszego organizmu i odkładają się w płucach i żyłach przyczyniając się drastycznego pogorszenia stanu naszego zdrowia.

W trosce o zdrowie i jakość życia naszych klientów Plast-Met wraz z BleBox stworzył zintegrowany system kontroli jakości powietrza. Korzystając z wytycznych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska opracowaliśmy lampę smogową, która zmieniając barwę, na bieżąco informuje nas o stanie powietrza w naszym otoczeniu. Lampa smogowa wykrywa obecność najbardziej trujących substancji obecnych w smogu – pyłów zawieszonych – i w zależności od stanu jakości powietrza świeci światłem zielonym – bardzo dobry – aż do czerwonego – bardzo zły.

Po podłączeniu do sieci Wi-Fi, przy użyciu darmowej aplikacji wBox, jesteśmy w stanie zdalnie sprawdzić czystość powietrza z dowolnego miejsca na świecie. Możesz również podzielić się swoim odczytem jakości powietrza na naszej specjalnie do tego stworzonej mapie i pomóc nam zbudować sieć monitorującą polskie powietrze.

 

Poniżej link do mapy pokazującej dokładny odczyt naszego sensora:

http://blebox.eu/air-map/?lang=pl&id=135